عناوین و نتایج مرتبط

:: شناسایی شایستگی های رهبران Leadership
:: توانمندسازی بنیادین مدیران
:: شناسایی توانمندی های ذاتی مدیران
:: حل و فصل مشکلات شرکا در سازمان
:: عارضه یابی و حل و فصل مشکلات داخلی سازمان
:: نحوه تعامل مناسب مدیران با پرسنل
:: ارائه استراتژیهای توسعه ای رهبران به روش 363
:: مهارتهای مصاحبه
:: تجزیه تحلیل شغل و تطبیق پروفایل شغل با شاغل
:: چگونگی تشکیل تیم جهت افزایش اثر بخشی کار گروهی
:: کاهش تنش و تعارض به طریق علمی در فرد و سازمان
:: افزایش انگیزه و رضایتمندی
:: افزایش میزان سطح فروش
:: استراتژیهای منحصر به فرد برای حفظ و جذب هر مشتری (به روش دیسک)
:: شناسایی الگوی مدیریتی مدیران
:: مدل رفتاری دیسک
:: بهره وری
:: استخدام علمی
:: منابع انسانی
:: دوره آموزشی
:: ارتباط موثر
:: کانون ارزیابی
:: کارگروهی
:: مشاوره
:: مدیریت
:: مدیریت تعارض و استرس
:: مدل رفتاری آزمون دیسک
:: فروش
:: کوچینگ
:: مدیریت زمان
:: انگیزش
:: توانایی ذاتی
:: Inscape-Wiley
:: DiSC Inscape

نخستین سخن چون گشایش کنیم      جهان آفرین را ستایش کنیم
راستی و درستی در فکر و رفتار
هموطنان شایسته و فرهیخته ایران زمین تواناییها و قابلیتهای بسیار زیادی دارند که به حق در مسیر درست، ایران و ایرانی را در داخل و خارج از کشور سرافراز می کند. به همین منظورگروه مدیریتی آرشیام در راستای خدمت به هموطنان گرانقدر و بعنوان تنها نماینده شرکت Inscape-Wiley در ایران رسالت خود می داند که تجربیات داخلی و بین المللی خود را اگر چه اندک، با کمال افتخار در اختیار فرهیختگان، پیشروان دانش رهبری و مدیریت و علاقمندان توسعه توانمندیهای فردی و سازمانی این مرز و بوم قرار دهد. امروزه در دنیا یکی از برجسته ترین و مهمترین نکات در دانش رهبری و مدیریت تمرکز بر مباحث رفتاری است. همانطور که خود بخوبی می دانید مباحث رفتاری از نوع مطالبی نیستند که فقط در گرو آموزش و بیان مطلب باشد (برخلاف دروس مهندسی و پزشکی…). مدرسین مباحث رفتاری باید خود، الگوی کار و آموزشهای خود نیز باشند، بعبارت ساده تر حرف آنها در کارگاههای آموزشی و عمل آنها در واقعیت باید یکی باشد تا آموزشهای آنها اثربخشی لازم را داشته باشد. مشابه چنین شرایطی را در خانواده مشاهده می کنیم. مثلا پدر یا مادر نمی توانند از فرزندشان مطلب یا عملکردی را بخواهند که خود آنرا انجام نمی دهند، مثلا بگوید “دروغ نگو و خود دروغ بگوید” یا “تقلب نکن و خود تقلب کند” . با چنین رویکردی نباید از فرزند خود انتظاری غیر از عدم انجام آن کار را داشته باشیم. در واقع دراین رویکرد نقض غرض صورت گرفته است.

در همین راستا مدیران و مسئولین محترم مطلع باشند که متاسفانه مشاهده شده است، افرادی ناآگاه (و با سوء استفاده از عناوین سازمانی) در این حوزه در حال انجام چنین اشتباهی بطور خودآگاه یا ناخوداگاه در سطح کشور هستند و پروفایلهای تقلبی و ساختگی برگرفته از مطالب شرکت Inscape همراه با آموزشهای ناقص و در مواردی نادرست را به مردم ارائه می دهند. فکر می کنید که این افراد (بظاهر مدرس) چه آموزشی را می خواهند به جامعه حرفه ای ارائه دهند: آموزش رفتاردرست یا آموزش رفتارنادرست و بی اخلاقی (تقلب، عدم احترام به قانون کپی رایت، عدم احترام به اخلاق حرفه ای کار….)؟

طبیعی است در سازمانی که از چنین افرادی جهت ارتقا پرسنل یا بهره وری سازمانی دعوت می شود، حاصل، کاری ناقص، در مواردی نادرست و تقلبی خواهد بود و اثری عکس در سازمان در دراز مدت خواهد داشت که مشابه همان نقض غرض مذکور در خانواده است. چرا که، فردی این مباحث را ارائه می دهد که خود در عمل ناقض آن است. نه تنها نتیجه درستی عایدمان نخواهد شد بلکه اتلاف وقت مدیران و پرسنل، بار مالی بی ثمر، عدم اعتماد بین افراد، سردرگمی بعلت نقص و…. حاصل خواهد شد.

این مباحث به لحاظ نوع کار، پیچیدگیها و ظرافتهای فراوانی دارد، و بدین گونه نیست که با گذراندن دوره یک یا دو روزه، افراد متبحر شوند و خودشان را مدرس دوره خطاب کنند. به نظر شما چه خروجی از چنین افرادی با آنچنان رویکردی در کلاسهایمان می توان انتظار داشت؟ طبیعتا این چیزی است که هیچ سازمانی بدنبال آن نیست.

سعی ما ایرانیان از ازل این بوده است و تا ابد نیز ادامه خواهد داشت که راستی و درستی در فکر و رفتار را در سطح جامعه اشاعه دهیم و در این راستا یکایک ما وظیفه خود بدانیم که اول از خود شروع کنیم و سپس فرزندانمان را با اعمال صحیح خود، آگاهی و آموزش دهیم. بطور مشابه در سازمانها نقش و تصمیم گیری مدیران محترم عامل، منابع انسانی، آموزش و…. بسیار سنگین و کلیدی خواهد بود. لذا در سازمان خود باید از عواقب ناشی از این گزند دور بمانیم که به گفته حکیم ابوالقاسم فردوسی طوسی:

ز پیمان بگردند وز راستی       گرامی شود کژی و کاستی

© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه مدیریتی آرشیام جهان می باشد و استفاده از کلیه محتوای سایت با اجازه کتبی امکان پذیر است و در غیر اینصورت پیگرد قانونی دارد.