تعریف مدلهای رفتاری دیسک

تعریف مدلهای رفتاری دیسک

به نقل از کتاب 8 بُعد رهبری

در سال 1928 (Dr. William Moulton Marston), دكتر ويليام مولتن مارستن (1947- 1893) روانشناس فيزيولوژيست كتابي به نام احساسات وهیجانات افراد عادی (Emotions of Normal People) منتشر كرد كه زير بناي ارزيابي دیسک (DiSC) امروزي شد. مارستن به تئوریهایی علاقمند بود که هیجانات و بروز فیزیکی آن را توصیف مي كرد. مارستن در کتاب “احساسات وهیجانات افراد عادی” اظهار داشت كه افراد احساسات و هیجانات خود را از طريق چهار پاسخ  اوليه بروز می دهند.

بنا بر نظر مارستن، چهارگونه اوليه از بروز احساسات و هیجانات مربوط به آن است كه هر شخص خود را در ارتباط با محيط چگونه مي ­بيند. مارستن اين درك خود را در يك مدل دو محوري تنظيم كرد.  با اينكه  مدل اصلي کاملا  تكنيكي بود، اما در دو ترم “سازگاری وموافق” و “قدرت و تسلط” بسيار قابل درك است . محور اول نشان مي ­دهد كه شخص محيط اطراف خود را سازگار و موافق با خود می داند يا خير. محور دوم نشانگر درك شخص از قدرت و تسلط خود بر محيط است. به طور خاص اين محور مشخص مي­ كند كه آيا شخص خود را مسلط و قوی تر از محيط مي ­داند يا ضعيف ­تر!

با وزن دادن به درك شخصي فرد از اين دو محور، مارستن پيشنهاد داد كه حالت هیجانی هر شخص می تواند توسط يكي از چهار سبک رفتاري دیسک (DiSC) توصيف ­شود. با وجوديكه مارستن ابزار روانشناختی براي اندازه­ گيري مدل تئوري خود را گسترش نداد يا  سبک اوليه دیسک شخصي را مشخص نكرد اما بسياري از محققان در طول 80 سال گذشته توسعه و بهبود بخشي چنین ابزارهایی را ادامه داده اند. در حالیکه با گذشت زمان نام هر یک از چهار سبک دیسک  DiSC تغییر کرده است، اما تئوری اصلی مارستن هنوز به همان شکل مدل اولیه در ابزارهای مدرن دیسک DiSC باقی مانده است.

 

مدل رفتاری دیسک در وحله اول بسیار ساده بنظر می رسد چرا که از چهار بُعد اصلی اولیه تشکیل می شود و بنابه توضیحات کتاب 8 بُعد رهبری به این شکل تعریف می شوند:

 

 

  • افراد باتسلط یا Dominance یا D: افرادی را توصیف می کند که  با انگیزه و محکم  هستند. آنها معمولا عقاید راسخی  در مورد نحوه انجام کارها دارند و ا در  مورد عقایدشان رک هستند. آنها خود را اغلب پرخاشگر، بااراده و پرتوقع توصیف می کنند.

 

  • افراد تاثیرگذار یا Influence یا i: افرادی را توصیف می کند که مشتاق و سر حال  هستند. آنها به سرعت در جستجوی فرصتهای جدید اجتماعی   هستند.  وعموما زیاد صحبت می کنند. این سبک، ترکیبی ازسطح بالای انرژی با خُلق وخویی مثبت و محکم  است.

 

  • افراد باثبات یا Steadiness یا S: افرادی راتوصیف می کند که نجیب،و همراه هستند. آنها در رابطه با نیازهای  دیگران بسیار با ملاحظه هستند  وصبر فراوانی  از خود نشان می دهند. آنها تلاش می کنند  محیطی  اطراف خود بوجود آورند که ثابت  و هماهنگی باشد.

 

  • افراد وظیفه شناس یا Conscientiousness یا C: افرادی را توصیف می کند که تحلیل گر وخوددارهستند. آنها ارزش بسیارزیادی برای صحت کار قائلند ورویکردی نظامند در کار پیشه می گیرند. رویکرد احساسی  در پایین ترین سطح خود اعمال می شود، درحالیکه آنها تاکید زیادی برمنطق و دلیل دارند.

 

چند نکته مهم:

با توجه به اینکه مفاهیم فوق ابتدا ساده بنظر می رسند،

ضمن اینکه عموم مردم با مفاهیم و کلمات آن آشنا هستند و پیوسته بنوعی درگیر آن بوده،

مدلهای رفتاری دیسک اگرتوسط متخصصین بین المللی تایید صلاحیت شده ارائه شوند در زمینه های متعددی می تواند راهگشای زندگی شخصی و کاری شما باشد و اصلی ترین عامل در پیشرفت و موفقیت شما خواهد بود. بدین ترتیب می تواند در زمینه های مختلف رفتاری، ارتباط موثر، مدیریت تنش و تعارض، ایجاد انگیزه، کار تیمی  و کار گروهی، شناخت توانمندیها و غیره… کمک بسزایی داشته باشد.

در غیر اینصورت باید مراقب باشیم که راحتی مطالب (که در ابتدا بنظر می رسد) تایید و تاکیدی بر تدریس ان توسط هر فردی نباشد. چرا که اجرای چنین آموزش و اجرایی که بسیار پیچیده است می تواند سبب راهنمایی ناقص، غلط و نهایتا گمراه کننده شود. ویا اینکه افراد یا سازمانها را از نعمت دریافت چنین تکنیک بین المللی و ارزشمندی نا امید می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *