راهکارهایی برای تغییر دادن یک عادت- بخش دوم

DiSC Inscape 92

راهکارهایی برای تغییر دادن یک عادت (بخش دوم)

کمک بخواهید.

خانواده دوستان و همکاران خود را ترغیب کنید تا از شما حمایت کنند. از آنها کمک بخواهید ، و به انها اطلاع دهید که چقدر این موضوع مهم است. و زمان هایی که دچار وسوسه شدید می شوید برای انجام عادت پیشین یا در لحظه های سختی را می گذرانید برای کمک با آنها تماس بگیرید.

ازگفتگوهای درونی خود آگاه شوید.

شما با خودتان در ذهنتان هر لحظه صحبت می کنید- اما ما اغلب از این افکار آگاه نیستیم. گوش کردن را آغاز کنید. این افکار می تواند هر هدف و هر تغییر عادتی را از مسیر خارج کند. آنها معمولا منفی هستند:”من نمی توانم این را انجام بدهم. این خیلی سخت است . من نمی توانم آنرا تمام کنم؟من هنوز به اندازه کافی قوی نیستم. من هنوز نظم و مقررات کافی برای این کار را ندارم”این خیلی مهم است که بدانید که ناخودآگاه این کار را انجام می دهید.

مثبت باشید.

شما قطعا افکار منفی خواهید داشت – مهمترین چیز برای تحقق بخشیدن به خواسته تان این است که افکار منفی را از ذهنتان بیرون بریزید.آنها را مانند یک حشره له کنید. سپس آنها را با افکار مثبت جایگزین کنید .به خودتان بگویید :” اگر یک فرد توانست این کار را انجام دهد پس من هم می توانم این کار را انجام دهم”.
برای شکست دادن وسوسه و میل شدیدی که سراغتان می آید استراتژی داشته باشید.

امیال شدید در راه است، انها اجتناب ناپذیر و قوی هستند. همچنین آنها زود گذر هستند.امیال شدید معمولا یک یا دو دقیقه طول می کشد و با قدرت های مختلفی شما را به دردسر می اندازند. شما فقط باید این نوسانات را پشت سر بگذارید.در این بصورت میل شدید خواهد رفت.برخی استراتژی ها برای رهایی ازین میل و وسوسه : نفس عمیق، پیاده روی ، ورزش ، نوشیدن یک لیوان آب، تماس با یک دوست حمایتگر، ارسال در انجمن پشتیبان.
.مراقب افرادی که می خواهند تصمیمتان را خراب کنند باشید

همیشه افرادی هستند که منفی اند ،کسانی که سعی می کنند شما را به عادت قدیمی تان برگردانند. برای رویارویی با آنها آماده باشید ، با آنها مقابله کنید ،به آنها رک و پوست کنده بگویید: شما نیازی به خرابکاری انها ندارید بلکه نیازمند حمایتشان هستید اگر نمی توانند حمایتتان کنند پس شما هم نمی خواهید که اطرافتان باشند.

با خودتان صحبت کنید.

رهبر امید و انگیزه دادن به خودتان باشید.به خودتان حرف های روحیه بخش بزنید . شعار خود را تکرار کنید و نترسید از اینکه دیوانه به نظر برسید. زمانی که شما عادتان را تغییر دادید و آنها همچنان تنبل و ناسالم باقی ماندند خواهیم دید چه کسی دیوانه است.

از تجسم وتصور استفاده کنید.

این قدرتمند است .با داشتن یک تصویر واضح در ذهنتان، با موفقیت عادتتان را تغییر می دهید. در ذهنتان عادت جدید را مجسم کنید که بعد از غلبه بر تمام موانع آن را به انجام رساندید . حتی حسی که بعد از آن دارید را نیز تصور کنید، این کار واقعا اثر بخش است.

استراحت کنید . خسته بودن ما را در معرض برگشت به حالت اولیه قرار می دهد.به اندازه کافی استراحت کنید تا توان کافی برای مقابله با فشار ناشی از میل شدید به برگشت را داشته باشید.

مقدار زیادی آب بنوشید.

مانند مورد بالا از دست دادن آب منجر به شکستمان می شود. سعی کنید هیدرات بمانید.

تعهدتان را برای خود تکرار کنید.

تعهدتان را به خودتان در هرساعت و در آغاز و پایان هر روز یادآوری کنید. موفقیتتان را جشن بگیرید. خودتان را برای موانع و عوامل وسوسه کننده آماده کنید.

مسئولیت علنی ایجاد کنید.

درباره آن، وبلاگ درست کنید ،آن را به اشتراک بگذارید، تعهد و برنامه روزانه تان را برای دوستان و آشنایان ایمیل کنید.وقتی ما آن را عمومی کنیم _ نه فقط تعهدمان بلکه روند پیشرفتمان را- این سبب می شود که نخواهیم شکست بخوریم.
از برخی موقعیت ها که شما در آن به طور معمول عادت قدیمیتان را انجام می دادید اجتناب کنید، حداقل تا زمانی که مقداری برایتان آسان تر باشد .

اگر شما به طور معمول برای سیگار کشیدن با همکارانتان خارج دفتر کار می روید، از بیرون رفتن با انها اجتناب کنید . این مربوط به هر عادت بدی میشود.از خوردن تنقلات گرفته تا مصرف مواد مخدر . بعضی موقعیت ها است که باید از آنها اجتناب شود بخصوص برای کسانی که سعی در ترک یک عادت بد را دارند بسیار سخت می باشد. در حقیقت وقتی شما در چنین موقعیت هایی قرار می گیرید ممکن است هوای انجام آن کار به سرتان بزند.

اگر شکست خوردید آنچه که اشتباه بوده را کشف کنید ، برای آن برنامه ریزی کنید و دوباره تلاش کنید.

اجازه ندهید که اشتباه و شکست شما را متوقف کند .آنها فقط موانع هستند و می توان بر آنها غلبه کرد. در حقیقت اگر شما از هر شکست درس بگیرید آنها پله هایی می شوند برای موفقیت شما. یاد بگیرید. برنامه ریزی کنید .و نا امید نشوید و دوباره تلاش کنید..

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *