چگونگی حفظ کارکنان خوب – بخش اول

نکاتی کاربردی در حفظ بهترین کارمندانتان (بخش اول)

1.   کارمندان نیاز دارند که بابت انجام کامل کار به عنوان افرادی که در یک مکان با هم کار می کنند، توسط همکاران و سرپرستان از آنها قدردانی شود . یکی از ویژگی های متعارف در میان همه ما این است که همه ما نیاز به توجه داریم. در خانه و زندگیمان و در روابط صمیمی و نزدیک بسیار واضح است که می خواهیم از ما قدردانی شود و عزیزان ما باید این قدردانی را به روشی که مورد قبول ماست نشان دهند. بنابراین روشی را که افراد تمایل دارند از آن راه از آنها قدردانی شود را در یابید و از آن روش در تشکر از آنها استفاده کنید. به احتمال زیاد این موضوع از مهمترین عوامل رضایت از محیط کاری است.

2.   کارمندان نیاز دارند که احساس کنند یک عضو ارزشمند از تیمشان هستند. اگر یک بار دیگر به روابطمان در خانه نگاه کنیم، به راحتی درک خواهیم کرد که یک عامل کلیدی که همه ما در خانواده به دنبال آن هستیم، حس یک عضو ارزشمند و کامل خانواده بودن است. همین موضوع می تواند درباره روابطمان در محیط کار گفته شود. هیچ کس دوست ندارد یک طرد شده باشد!!

3.   لازم است که با کارمندان منصفانه رفتار شود و آنها را زمانی که بیشتر از وظیفه شان کار انجام می دهند تحسین کرد. یاد آور
می شویم این تحسین می بایست به روشی انجام شود که مورد قبول آنها می باشد. این را انجام دهید و بدانید که شما کارمندانی خواهید داشت که برای شما در انجام هر کاری آماده خواهند بود.

4.   کارمندان به هنگام وجود مشکلات مربوط به کار یا مشکلات شخصی نیاز به دریافت کمک و گوش شنوا و همدردی دارند. همه ما به عنوان یک انسان، برای اینکه از دیگران دور باشیم و به تنهایی بخواهیم از پس همه امور بر بیاییم ساخته نشدیم. به یاد داشته باشید که آنچه در خانه برای آنها اتفاق می افتد طبیعتا به محل کارشان هم منتقل میشود و بهره وری محیط کار آنها به محیط خانواده آنها نیز بستگی دارد. پس در درک و رفع مشکلات کارمندان خود کوشا باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *