چگونگی حفظ کارکنان خوب – بخش دوم

نکاتی کاربردی در حفظ بهترین کارمندانتان (ادامه)

5.   کارمندان به حقوق و دستمزدی متناسب با انتظاراتشان همراه با امنیت شغلی مناسب نیاز دارند. به عنوان یک انسان ما نیاز ذاتی به احساس امنیت و اطمینان داریم. بخشی از احساس امنیت ما از توانایی فراهم کردن یک سقف بالای سرمان و گذاشتن غذا بر سر سفره برای خانواده ناشی می شود. در این عصر، خانواده ها بیشتر از گذشته با هم چشم و هم چشمی می کنند. شما می توانید مطمئن باشید که کارمندانتان این را بسیار مهم می دانند. پس اگر شما پیشنهاد دستمزد مناسب و معقول با امنیت شغلی به آنها  ارائه ندهید، ممکن است آنها به همان میزان وفاداری و مهربانی به شما نشان دهند.

6.   کارمندان انتظار دارند با همه منصفانه و قاطعانه رفتار کنید و از اینکه به کسی بیشتر توجه و علاقه داشته باشید دوری کنید. هنگامی که شما به یکی از کارمندان نسبت به دیگران بیشتر لطف و توجه داشته باشید احتمالا یک نفر را از دست خواهید داد یا در بهترین حالت کارمندی را که احساس سرخوردگی و نا امیدی می کند را از دست می دهید و میزان مفید و موثر بودن کارشان از آنچه قبلا بوده کاهش پیدا می کند. این حقیقت را هم اضافه کنید که یک کارمند به احتمال زیاد با کارمندان دیگر درباره رفتار بدی که با او شده صحبت می کند و این امر به شرکت دو برابر و بیش از پیش ضربه می زند.

7.   کارمندان نیز از شرکتشان و همکاران انتظار وفاداری دارند. هیچ کس دوست ندارد به دام شیر بیافتد و اگر شما این کار را در شرکت بکنید پس چیزی جز ترس بین کارمندان شما القا نمی شود. باور کنید که وجود ترس آن چیزی نیست که شما می خواهید. آنچه شما می خواهید وفاداری و احترام است و اینها باید در طول زمان به دست بیایند. حدس بزنید کارمندان از شما چه می خواهند؟ بله درست است. هر کسی دوست دارد فکر کند که وقتی اشتباهی در کارها اتفاق می افتد شرکت و همکارانش پای آنها می ایستند و به جای آنکه او را به دام شیر بیندازند برای او دست کمک دراز کنند. مطمئن شوید که شما آماده انجام این کارها برای کارمندانتان هستید و در مقابل، شما هم بیشترین وفاداری و احترام را از آنها دریافت می کنید. 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *