10 حقیقت ساده که افراد باهوش فراموش می کنند-بخش دوم

10 حقیقت ساده که افراد باهوش فراموش می کنند

6. هر اشتباهی عامل پیشرفت است.

اشتباهات به شما درس های مهمی می دهند. هر باری که اشتباه می کنید، یک قدم به هدفتان نزدیک تر می شوید. تنها اشتباهی که به شما ضربه می زند انجام ندادن کارها تنها به دلیل ترس از اشتباه کردن است .
بنابراین تردید نکنید- به خودتان شک نداشته باشید. در زندگی، به ندرت شانسی را به دست می آورید بلکه زندگی ریسک کردن و دل به دریا زدن است . شما هیچ وقت 100% مطمئن نخواهید بود که کاری درست و انجام شدنی است ولی همیشه می توانید 100% مطمئن باشید که هیچ کاری نکردن هم به درد نخواهد خورد. اکثر اوقات شما خودتان باید پی کار بروید.!
و مهم نیست که کار به چه شکلی تمام می شود بلکه مهم این است که همیشه به آن شکلی که باید، پایان می یابد. یا شما موفق می شوید یا اینکه چیزی یاد می گیرید. همیشه رابطه برنده-برنده است. به یاد داشته باشید که اگر هرگز عمل نکنید، چیزی را با اطمینان نمی دانید و در همان نقطه تا همیشه باقی خواهید ماند.

7. افراد می توانند کاری را که دوست ندارند انجام دهند، و به بهترین نحو ممکن انجامش دهند.

اگر چه من پیشنهاد می کنم که کاری یا شغلی را که دوست ندارید انتخاب نکنید اما از بسیاری از باهوش ترین افراد هم شنیده ام که : ” برای اینکه در کاری که انجام می دهید بهترین باشید، باید آن را دوست داشته باشید”. این به تنهایی درست نیست.
یکی از بهترین دوستانم حسابدار عمومی است. او بارها در موقعیت های بسیاری که شغلش را دوست نداشته به من گفته: “که من را تا حد مرگ ناامید و خسته می کند”. اما او غالبا پیشرفت می کند و ارتقا می گیرد. در سن 28 سالگی، میان هزاران حسابدار تازه کار که در آن بخش کار می کردند او یکی از دو نفری بود که به مقام حسابدار ارشد در سال پیش ارتقا پیدا کرد. چرا؟ به دلیل اینکه اگرچه دوست نداشت آن را انجام دهد اما به بهترین نحو انجام می داد.
من با ده ها نفر دیگر مانند این فرد روبرو شدم اما دیگر از جزئیات کار چشم پوشی می کنم. فقط کافی است که توجه و زمان لازم را برای انجام کامل کار یا تجارتی اختصاص دهید در نتیجه می توانید به طور معجزه آسایی در انجام کاری که دوست ندارید موفق باشید.
8. مشکلاتی که با دیگران داریم اغلب مربوط به خودمان است .
اغلب اوقات مشکلاتی که با همسرمان، پدر و مادرمان، خواهر و برادرمان و …. داریم در حقیقت هرگز در قبال آنها اشتباه بسیار بزرگی نکرده ایم. به دلیل اینکه بسیاری از مشکلاتی که ما فکر می کنیم با آنها داریم به صورت ناخود آگاه خودمان در ذهنمان ایجاد کرده ایم. ممکن است انها در گذشته کاری انجام داده اند که دست روی یکی از ترس ها و نا امنی های ما گذاشته است. یا ممکن است آنها آنچه که ما از آنها انتظار داشتیم که انجام بدهند را انجام نداده اند. به عبارت دیگر مشکلاتی از این قبیل مربوط به دیگران نیستند بلکه مربوط به خودمان است.
این واقعیت است. چاره ی ساده این است که این معضلات کوچک را به راحتی در همان ابتدا حل کنیم. ما با ید تصمیم بگیریم که ایا می خواهیم اتفاقات گذشته را در ذهنمان روی هم انباشته کنیم، یا به جای ان می خواهیم ذهنمان را برای واقعیت های مثبتی که روبرویمان است باز کنیم .
به تنها چیزی که نیاز داریم تمایل به این است که چیز ها را متفاوت ببینیم – این که مسایل چگونه بوده یا چطور می توانست باشد را کنار بگذاریم و به جای ان انرژیمان را بر روی انچه که هست و انچه که می تواند امکان پذیر باشد متمرکز کنیم.

9. تصمیمات احساسی به ندرت تصمیمات خوبی هستند.

تصمیماتی که بسیار احساساتی گرفته شده معمولا به جای اینکه منجر به قضاوت های درست شود باعث گمراهی در عکس العمل هاست. این عکس العمل ها محصولی از مقدار کمی فکر هوشیارانه و احساسات زودگذر به جای ذهنی کاملا آگاه است.
در اینجا بهترین توصیه به سادگی این است: به احساساتتان اجازه ندهید که از هوش و استعدادتان پیشی بگیرد. آرام باشید و قبل از اینکه تصمیمی بگیرید که زندگیتان را تغییر دهد خوب در رابطه با آن فکر کنید.
10. وقتی یک فرصت پیش می اید شما هرگز%100 آماده نخواهید بود .

یکی از مواردی که همواره مانع موفقیت افراد باهوش است بی میلی انها در پذیرفتن فرصت های جدید می باشد به دلیل اینکه آنها فکر نمی کنند که آماده باشند. به عبارت دیگر آنها فکر می کنند که به دانش ، مهارت، تجربه ی بیشتری نیاز دارند.متاسفانه ، این نوع از تفکر رشد شخصی را خفه می کند.
حقیقت این است که وقتی فرصتی پیش می اید هیچ کس احساس آمادگی 100% نمی کند. به دلیل اینکه بزرگترین فرصت ها در زندگی ما را مجبور به رشد احساسی و فکری می کنند. انها ما را وادار می کنند تا به خودمان فشار بیاوریم، به این معنی که در نهایت ابتدای کار احساس راحتی نخواهیم کرد. و وقتی که احساس راحتی نمی کنیم، احساس امادگی هم نخواهیم داشت.
فقط به خاطر داشته باشید که در لحظات مهمی در طول زندگی فرصت هایی برای رشد و توسعه شخصی تان می آیند و می روند . اگر به دنبال ایجاد تغییرات مثبت در زندگیتان هستید لحظه هایی که فرصت ها می آیند را غنیمت بشمارید حتی اگر شما هنوز 100 % احساس امادگی نمی کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *