9 راه برای اینکه مورد تایید رئیس خود باشید و او را تحت تاثیر قرار دهید (بخش دوم)

9 راه برای اینکه مورد تایید رئیس خود باشید و او را تحت تاثیر قرار دهید (ادامه)

5.   فراتر از مسئولیتهای خود عمل کنید.

“از این حالت متنفرم وقتی افراد می گویند این در شرح وظایف من نیست

مسئولیت چالشهای جدید را به عهده بگیرید شما احتمالا چیزهای جدید ارزشمندی یاد خواهید گرفت.

روه مدیریتی آرشیام ، مدل رفتاری دیسک ،تست دیسک، رفتار سازمانی31

 

گاهی اوقات بهترین راه برای کشف توانایی های شما انجام کارهای جدید و تجربه موقعیتهای تازه است. رئیس به خاطر این روحیه تیمی شما تحت تاثیر قرار می گیرد و یادش می ماند که می تواند روی شما حساب کند.

6.   به او بازخورد بدهید و از او باز خورد بگیرید.

“من لذت می برم وقتی بعضی از افراد تیم من بابت کارهایی که من انجام می دهم به من بازخورد می دهند.”

روه مدیریتی آرشیام ، مدل رفتاری دیسک ،تست دیسک، رفتار سازمانی32

 

ارتباطات جاده ای دو طرفه است. ما می بایست گاهی به خاطر کارهایی که رئیسمان انجام می دهد و ما آن کار را دوست داریم و می پسندیم به او بازخورد مثبت بدهیم.

روه مدیریتی آرشیام ، مدل رفتاری دیسک ،تست دیسک، رفتار سازمانی33

 

گاهی اوقات این بازخورد مثبت می تواند یک جمله ساده باشد : “من حمایت شما را در جلسه ای که داشتیم تحسین می کنم”. این باعث می شود تا رئیس متوجه شود عملکرد او شما روی شما اثر داشته است. این باز خورد مثبت باعث تقویت آن رفتار و بهبود رابطه شما با رئیس می شود.

7.   به فهم و درک رئیس اهانت نکنید.

“وقتی افراد به من ایمیل می زنند و می گویند که مریض هستند و نمی توانند سر کار بیایند، این واضح است که آنها راست نمی گویند”

روه مدیریتی آرشیام ، مدل رفتاری دیسک ،تست دیسک، رفتار سازمانی34

 

هیچگاه به گونه ای عمل نکنید که انگار رئیس نمی فهمد و این تنها شما هستید که می فهمید. خیلی از اوقات او متوجه شده است ولی نمی خواهد به روی شما بیاورد یا دلیلی نمی بیند راجع به آن حرفی بزند. خیلی اوقات او از شما می خواهد که کاری انجام دهید اما دلیل آن را بیان نمی کند. این به آن معنا نیست که زوایای مختلف کار را ندیده است. به او اعتماد کنید و به گونه ای عمل نکنید که او حس کند شما گمان می کنید از او باهوش تر هستید.  این رویکرد شما بسیار برای او بر خورنده خواهد بود و رابطه شما را با رئیس غیر موثر و خراب می کند.

8.   شکایت و غر زدن را متوقف کنید.

“همیشه یک نفر هست که درباره همه چیز شکایت می کند. این کفر من و بقیه را در می آورد”

روه مدیریتی آرشیام ، مدل رفتاری دیسک ،تست دیسک، رفتار سازمانی35

 

همه ما نیاز داریم گاهی اوقات خود را خالی کنیم. گاهی اوقات شکایات ما از محیط پیرامونمان بنا به همین دلایل است. اما اگر این اتفاق زیاد تکرار شود، رئیس به رفتار شما به چشم یک عامل تحریک کننده و بر هم زننده نظم محیط کار نگاه می کند. او برای شما احترام بیشتری قائل است اگر شما سنجیده تر عمل کنید و به جای اینکه به همه چیز اعتراض کنید، موارد بسیار مهم را  تشخیص دهید و روی آنها متمرکز شوید و حتی شکایتهای گروه را نیز به درستی هدایت کنید.

9.   پیشتاز و دارای ابتکار عمل باشید.

من توجه ویژه به افرادی می کنم که اگر حرف یا ایده ای می دهند آن را تا آخر دنبال می کنند و به سرانجام “می رسانند”

همه ما تعداد زیادی پیشنهاد برای بهبود فرایندهای کاری و یا ایده های نو برای پروژه های جدید در ذهن خود داریم. اما ارسال لیستی از ایده های جدید برای رئیس به او کمکی نمی کند. احتمالا هیچکدام از آنها محقق نمی شود مگر آنکه شما از خود احساس مسئولیت نشان دهید. یک یا دو تا از ایده های بهترین آنها را انتخاب کنید و تا آخر دنبال کنید و آنها را به سرانجام برسانید.به یاد داشته باشید رئیس تنها داشتن فکری خلاق در شما را تحسین نخواهد کرد. برای او پیش قدم شدن، ابتکار عمل را در دست گرفتن و به سرانجام رساندن آنها اهمیت دارد.

 

روه مدیریتی آرشیام ، مدل رفتاری دیسک ،تست دیسک، رفتار سازمانی36

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *