عناوین و نتایج مرتبط

:: شناسایی شایستگی های رهبران Leadership
:: توانمندسازی بنیادین مدیران
:: شناسایی توانمندی های ذاتی مدیران
:: حل و فصل مشکلات شرکا در سازمان
:: عارضه یابی و حل و فصل مشکلات داخلی سازمان
:: نحوه تعامل مناسب مدیران با پرسنل
:: ارائه استراتژیهای توسعه ای رهبران به روش 363
:: مهارتهای مصاحبه
:: تجزیه تحلیل شغل و تطبیق پروفایل شغل با شاغل
:: چگونگی تشکیل تیم جهت افزایش اثر بخشی کار گروهی
:: کاهش تنش و تعارض به طریق علمی در فرد و سازمان
:: افزایش انگیزه و رضایتمندی
:: افزایش میزان سطح فروش
:: استراتژیهای منحصر به فرد برای حفظ و جذب هر مشتری (به روش دیسک)
:: شناسایی الگوی مدیریتی مدیران
:: مدل رفتاری دیسک
:: بهره وری
:: استخدام علمی
:: منابع انسانی
:: دوره آموزشی
:: ارتباط موثر
:: کانون ارزیابی
:: کارگروهی
:: مشاوره
:: مدیریت
:: مدیریت تعارض و استرس
:: مدل رفتاری آزمون دیسک
:: فروش
:: کوچینگ
:: مدیریت زمان
:: انگیزش
:: توانایی ذاتی
:: Inscape-Wiley
:: DiSC Inscape

معرفی گروه مدیریتی آرشیام

گروه مدیریتی آرشیام به منظور کمک به ارتقاء بیشتر سطح دانش و استانداردهای مدیریتی شرکتها و سازمانها فعالیت می‌نماید. این گروه با همکاری مدیران مجرب و کوشا با سوابق مدیریتی و صنعتی بیش از ۲۵ سال همواره سعی در ایجاد شرایطی متمایز، پویا و ماندگار دارد. آینده کاری مستمر بیش از عملکرد کوتاه مدت مورد توجه گروه ماست و از استراتژیهای اعتبار بخش به این گروه می‌باشد.

گروه مدیریتی آرشیام افتخار دارد که رییس هیت مدیره گروه، جناب رضا حجتی، بعنوان اولین فرد در کشور  بحث مدلهای رفتاری دیسک، (DiSC, DISC, disc) را در سال 1383(2004 میلادی) بعنوان روشی کاربردی و کارا درصنعت مطرح و تلاش خود را برای  وارد کردن دانش فنی آن به کشور آغاز نمود.

“ایشان بعنوان اولین مدرس بین المللی ایرانی در کشور مباحث مربوط به مدلهای رفتاری دیسک را بطور جامع و کامل تدریس می کنند.”
ادامه

به نام ایزد یکتا

ضمن تقدیم  پیام ادب و تبریک گرم و صمیمانه حلول سا ل 1398 و آرزوی همۀ خوبان برای ملت بزرگ، غیور و سرافراز ایران زمین، امید است سالی همراه با سلامتی، سرشار از رویکرد مثبت، پرانرژی، مملو از شادی  و توام با پایداری و استواری پیش رو داشته باشیم.

ادامه

سه نوع دوستي است كه در همه جا پر سود و با ارزش است و سه نوع دوستي ديگر هست كه زيان آور و باعث پشيماني است : دوستي با كساني كه در دوستي خود پايدار و با وفا هستند و با کساني كه درستكار و راستگويند و با آنان كه تجربه بسيار دارند، سودمند است، ولی…

8 بُعد رهبری استراتژی های disc رضا حجتی8 بُعد رهبری استراتژی های disc رضا حجتی رهبر تک بعدی نباشید

کتاب 8 بّعد رهبری

خدای بزرگ را شاکریم تا با گذشت بیش از 25 سال کار، تلاش، مطالعه و تحقیق و افتخار همکاری و مشاوره با بسیاری ازشرکتهای برتر کشور و برگزاری  بیش از 500 دوره آموزشی مرتبط در سطح ملی ،  اینک این توفیق را داریم تا با معرفی یکی از ارزنده ترین و کاربردی ترین کتابها در زمینه مهارتهای رهبری و طریقه به کار گیری آن، شالوده تجارب و دستاوردهای خودمان را در این زمینه با مدیران و کار آفرینان عزیز کشور به اشتراک بگذاریم.

کتاب 8 بُعد رهبری حاصل پژوهشهای بیش از 40 سال شرکت Inscape می باشد و در زمره کتابهای تحول آسا در مهارتهای رهبری برای استفاده هم در محیط کار و هم در محیط غیر کار می باشد. شاید یکی از مهمترین دلایل آن روش تهیه این کتاب است که در نتیجه مصاحبه با بیش از 27 هزار رهبر در دنیا طی 10 سال گردآوری شده است. رهبران موفقی که به بیان دلایل موفقیت ها و شکست های خود در سازمانهای تحت رهبری خود پرداخته اند و امروز، این تجارب آنها در قالب مدلی جامع درآورده شده است و به صورت “درسهای بسیار آموزنده” فرصت ارتقاء مهارتهای کاربردی رهبری را برای علاقه مندان به این حوزه فراهم آورده است.

با خواندن کتاب مذکور ابتدا نسبت به انواع سبکهای رهبری آشنا می شوید. سپس از بین این 8 بُعد، سبک رهبری خود را شناسایی می کنید و در نهایت بر اساس بُعد اصلی رهبری خود، برگه پنجم کتاب به شما پیشنهاد می کند که کدام فصلها را می بایست بخوانید تا بتوانید درسهایی بیاموزید که کارایی شما را در امر رهبری ارتقاء دهد. در واقع این کتاب برای هر شخص فصلهای خاص مربوط به او را پیشنهاد می دهد و برای هر درس یک مطالعه موردی نیز ذکر می کند و از این منظر کم نظیر است. توصیه ای که به شما عزیزان داریم این است که قبل از شروع به خواندن کتاب ابتدا به برگه پنجم کتاب با تیتر “خلاصه روش مطالعه کتاب 8 بُعد رهبری” مراجعه فرمایید. راهنماییهای لازم را دریافت خواهید کرد.

در پایان از آنجایی که امروزه مدیران برای موفقیت بیشتر در سازمان علاوه بر نقش “مدیر” می بایست نقش “رهبری” را نیز به خوبی بیاموزند و آن را اجرا کنند لذا خواندن این کتاب نفیس را به همه شما مدیران، کارآفرینان، مسئولان و دست اندرکاران چرخه صنعت کشور و سایر علاقه مندان به این حوزه پیشنهاد می کنیم.

با آرزوی سربلندی برای ملت بزرگوار ایران

به نام خداوند بخشنده و مهربان

سال 1396 را سالی سرشار از موفقیت و کامیابی به همراه سلامتی برای شما عزیزان ایران زمین و خانواده های محترمتان آرزومندیم.

سال 1396 هجری شمسی می تواند یکی از سالهای خاص برای کشور عزیزمان ایران باشد چرا که با رویدادهای بین المللی متفاوتی نسبت به سالهای گذشته روبرو هستیم. از طرف دیگر این توفیق اجباری را داریم که باید مسائل داخل کشور را بدست توانای مدیران و متخصصین مملکت خودمان بسازیم و ارتقاء دهیم. این مهم با تفکر و تفحص عمیق تر رفتارهای درست تر و اخلاق نیکو تر مدیران و متخصصین پر توان مملکت نه تنها امکان پذیر است بلکه می تواند الگوی شایسته ای برای بسیاری از کشورهای دنیا باشد. ما مطمئن هستیم که مدیران و متخصصین با تجربه کشور در تلاش برای طی راههای صحیح و استاندارد در راستای خودارتقایی با روحیه ای قویتر و انرژی بالاتر، با در نظر گرفتن وفاداری و واقع بینی، با سلوک و سیاستمدارانه  هم خود و هم در جهت انتقال و الگوسازی آن به جوانان پرتلاش عزیزمان این سال را رقم خواهند زد.

به گیتی به از راستی پیشه نیست

 سال 1395 هجری خورشیدی را خدمت شما بزرگواران تبریک و تهنیت عرض می نماییم. سالی سرشار از خوشی و موفقیت همراه با سلامتی برای شما آرزومندیم. سال جدید را در حالی شروع می کنیم که امید به آینده بیشتر شده و شرایط برای مدیران و مسئولین سازمانها برای پیشبرد اهداف متعالیشان روزبروز بهتر می شود. امیدواریم در این سال نو با انتخاب راههای درست تر، مسیرهای واقعی، ماندگار و تاثیرگذاری را برای خود و کشورعزیزمان ایران رقم زنیم.

نخستین سخن چون گشایش کنیم     جهان آفرین را ستایش کنیم

 راستی و درستی در فکر و رفتار

هموطنان شایسته و فرهیخته ایران زمین تواناییها و قابلیتهای بسیار زیادی دارند که به حق در مسیر درست، ایران و ایرانی را در داخل و خارج از کشور سرافراز می کند. به همین منظورگروه مدیریتی آرشیام در راستای خدمت به هموطنان گرانقدر و بعنوان تنها نماینده شرکت Inscape در ایران رسالت خود می داند که تجربیات داخلی و بین المللی خود را اگر چه اندک، با کمال افتخار در اختیار فرهیختگان، پیشروان دانش رهبری و مدیریت وعلاقمندان توسعه توانمندیهای فردی و سازمانی این مرز و بوم قرار دهد. امروزه در دنیا یکی از برجسته ترین و مهمترین نکات در دانش رهبری و مدیریت تمرکز بر مباحث رفتاری است. همانطور که خود بخوبی می دانید مباحث رفتاری از نوع مطالبی نیستند که فقط در گرو آموزش و بیان مطلب باشد (برخلاف دروس مهندسی و پزشکی…). مدرسین مباحث رفتاری باید خود، الگوی کار و آموزشهای خود نیز باشند، بعبارت ساده تر حرف آنها در کارگاههای آموزشی و عمل آنها در واقعیت باید یکی باشد تا آموزشهای آنها اثربخشی لازم را داشته باشد. مشابه چنین شرایطی را در خانواده مشاهده می کنیم. مثلا پدر یا مادر نمی توانند از فرزندشان مطلب یا عملکردی را بخواهند که خود آنرا انجام نمی دهند، مثلا بگوید “دروغ نگو و خود دروغ بگوید” یا “تقلب نکن و خود تقلب کند” . با چنین رویکردی نباید از فرزند خود انتظاری غیر از عدم انجام آن کار را داشته باشیم. در واقع دراین رویکرد نقض غرض صورت گرفته است.

ادامه

Every Thing DiSC® Management

این گزارش با کشف الگوی مدیریتی مدیران، راهکارهایی مؤثر در راستای مدیریت افراد با تجربه و کم تجربه ارائه می‌دهد.

more

DiSC® Classic 2.0

این گزارش با استفاده از مدل رفتاری DiSC، و با کشف توانمندی‌ها و اولویتهای مدل های رفتاری(تیپ های شخصیتی) مختلف، به افزایش اثربخشی افراد در محیط کار و خارج از محیط کار کمک می‌کند.

more

Time Mastery Profile

این گزارش با کشف عادات رفتاری و ارائه برنامه عملیاتی برای تغییر و بهبود آنها، کمک به استفاده بهینه از زمان می‌نماید.

more

Every Thing DiSC® 363 For Leaders

این گزارش با کشف سبک رهبری مدیران، سه استراتژی منحصر به فرد برای بهبود اثربخشی ارائه می‌دهد.

more

Every Thing DiSC® Sales

این گزارش با کشف الگوی رفتاری مشتریان باعث حفظ و جذب مشتری می‌شود.

more

Every Thing DiSC® Work of Leaders

کار رهبران با استفاده از چارچوب چشم انداز، هم مسیری و اجرا، رهبران را تشویق می‌کند تا با درک از ویژگی‌های رفتاری مدل رهبری خود به چگونگی افزایش اثر بخشی خود آگاه شوند.

more

© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه مدیریتی آرشیام جهان می باشد و استفاده از کلیه محتوای سایت با اجازه کتبی امکان پذیر است و در غیر اینصورت پیگرد قانونی دارد.