بیست و پنج ویژگی یک مدیر خوب -بخش دوم

25 ویژگی یک مدیر خوب (بخش دوم)

ب) ویژگی‌های کسب و کار: وقتی شما یک مدیر هستید داشتن سطح معینی از قدرت فکری اقتصادی، مهم است. ممکن است نیاز نباشد در سطح یک حرفه‌ای باشد اما آشنایی با اصول و روش‌های اساسی کسب و کار می‌تواند کمک‌کننده باشد.

1.    دانش در مورد صنعت: چه چیزی در مورد صنعتی که در آن هستید می‌دانید؟ این سؤال کمک می‌کند که صنعت خود را درک کنید به‌طوریکه بتوانید پاسخ سؤالات را بدهید و کارتان را مؤثرتر انجام دهید. کارکنان ممکن است که به دانش در مورد صنعت نیاز نداشته باشند اما یک مدیر باید مقداری دانش از صنعت خود داشته باشد.

2.    دانستن اینکه چه زمانی باید کارها را واگذار کنید: یک مدیر کارآمد می‌داند که برخی کارها را باید واگذار کند. شما باید بتوانید کارمندانی که خوب کار می‌کنند را شناسایی کنید و برای کمک به پروژه، کارهایی که می‌توانند در آن‌ موفق شوند را به آن‌ها بدهید.

3.    سازمان‌دهی: برای اینکه مدیر خوبی باشید باید سازمان‌یافته باشید. دائماً پروژه‌ها، کارمندان و وظایف را ردیابی کنید، به‌طوری که بتوانید در بالاترین حد مطلوبی که نیاز است در این کسب و کار اتفاق بیفتد قرار بگیرید.

4.    مدیریت عمومی پول: شما باید درکی از مفاهیم اساسی مالی داشته باشید به‌طوری که بدانید چگونه پول را به ‌عنوان بخشی از پروژه‌‌ای که به شما داده شده است، مدیریت کنید.

5.    سلسله مراتب کسب وکار: شما باید سلسله مراتب را در کسب و کار خود بدانید و زنجیره‌ای از دستورات را دنبال کنید. اطمینان حاصل کنید که وظایف‌تان را می‌دانید و به چه کسی باید گزارش دهید. همچنین باید بدانید که این سازمان چگونه زیردستان‌تان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

6.    مفاهیم قانونی: درحالی که نیاز نیست یک کارشناس قانون باشید اما نیاز دارید که درکی از مجازات‌های قانونی آزار جنسی، استخدام و اخراج و شیوه‌های مناسب آن و محرمانه بودن برخی از اطلاعات و غیره داشته باشید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *