بیست و پنج ویژگی یک مدیر خوب -بخش اول

25 ویژگی یک مدیر خوب (بخش اول)

الف) ویژگی‌های شخصیتی: مواردی هستند که به شما کمک می‌کنند خود را بهبود بخشید و تعاملات‌ خود را با دیگران افزایش دهید. ویژگی‌های شخصیتی مطلوب، یک مدیر را تبدیل به فردی می‌سازد که دیگران می‌توانند به او مراجعه و از او پیروی کنند و با  او احساس راحتی می‌کنند.

1.    خود انگیختگی: یک مدیر مؤثر نمی‌تواند به دیگران انگیزه دهد اگر نتواند به خود انگیزه دهد. خود انگیختگی، توانایی جلو بردن خودتان و قبول مسئولیت برای آنچه که در آینده ممکن است برای شما اتفاق بیفتد، یک ویژگی شخصیتی حیاتی برای مدیر است. شما دائماً باید خود را به حرکت وا دارید و به افرادی که با شما کار می‌کنند انگیزه دهید.

2.    صداقت: مردم به یک مدیر خوب اعتماد می‌کنند چرا که می‌دانند که دارای صداقت است. کارمندان باید بدانند که شما به‌خاطر آن‌ها مبارزه خواهید کرد، به آنچه که می‌گویید عمل می‌کنید و از قوانین پیروی می‌کنید.

3.    قابلیت اعتماد و اطمینان: به‌عنوان یک فرد شما باید قابل اطمینان و اعتماد باشید. ما فوق‌‌تان و زیردستان‌تان باید بدانند که می‌توانند روی شما حساب کنند. افراد دیگر در سازمان باید بتوانند به شما تکیه کنند.

4.    خوش‌بینی: آیا به آینده با امید نگاه می‌کنید؟ یک نگرش مثبت می‌تواند به ایجاد روحیه در کارکنان کمک کند. نگرش مثبت شما می‌تواند الهام بخش دیگران شود و به آنها کمک می‌کند احساس خوبی در بدست گرفتن کارها داشته باشند.

5.    اعتماد به نفس: آیا به خودتان اعتماد دارید. شما باید بتوانید تصمیمات را با اعتماد به نفس بگیرید و به دیگران نشان دهید که شما شایستگی اتخاذ تصمیمات خوب را دارید. اعتماد به نفس شما به دیگران منتقل خواهد شد و می‌تواند سودمند باشد.

6.    آرامش: به‌عنوان یک مدیر زمانی که فشار بر روی شماست می بایست تحمل شکست ناگهانی را داشته باشید. توانایی آرام باقی ماندن و انجام آنچه که باید انجام شود برای یک مدیر خوب، ضروری است.

7.    انعطاف‌پذیری: مقدار مشخصی از انعطاف‌پذیری برای یک مدیر مورد نیاز است چرا که ممکن است نیاز داشته باشد که با شرایط در حال تغییر خود را تطبیق دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *