عناوین و نتایج مرتبط

:: شناسایی شایستگی های رهبران Leadership
:: توانمندسازی بنیادین مدیران
:: شناسایی توانمندی های ذاتی مدیران
:: حل و فصل مشکلات شرکا در سازمان
:: عارضه یابی و حل و فصل مشکلات داخلی سازمان
:: نحوه تعامل مناسب مدیران با پرسنل
:: ارائه استراتژیهای توسعه ای رهبران به روش 363
:: مهارتهای مصاحبه
:: تجزیه تحلیل شغل و تطبیق پروفایل شغل با شاغل
:: کاهش تنش و تعارض به طریق علمی در فرد و سازمان
:: افزایش انگیزه و رضایتمندی
:: افزایش میزان سطح فروش
:: استراتژیهای منحصر به فرد برای حفظ و جذب هر مشتری (به روش دیسک)
:: شناسایی الگوی مدیریتی مدیران
:: مدل رفتاری دیسک
:: بهره وری
:: استخدام علمی
:: منابع انسانی
:: دوره آموزشی
:: کانون ارزیابی
:: کارگروهی
:: مشاوره
:: مدیریت
:: مدیریت تعارض و استرس
:: مدل رفتاری آزمون دیسک
:: فروش
:: کوچینگ
:: مدیریت زمان
:: انگیزش
:: توانایی ذاتی
:: Inscape-Wiley
:: DiSC Inscape
  • مدل رفتاری دیسک/زمانی که فردی با هر مدل رفتاری دیسک وارد سازمان شما می شود بخاطر عدم تجربه ومهارت مدیریت وی بسیار ساده است. اما زمانی ما نیاز به مدیریت حرفه ای خواهیم داشت که وی در کار خود ماهر شده و تجربه لازم را کسب کرده است. در این شرایط برای مدیریت حرفه ای وی باید باید اطلاعات کاملی از مدل رفتاری دیسک او را داشته باشیم و مطابق با این نکنیک بهترین نقش رهبری را ایفا کنیم.
  • مدل رفتاری دیسک/تست دیسک گروه مدیریتی آرشیام برای مشخص کردن مدل رفتاری افراد تستی استاندارد و بین المللی می باشد که برگرفته از شرکت inscape می باشد که در حال حاضر توسط انتشارات villy خریداری شده و تحت عنوان everything DISC معرفی شده است.
  • مدل رفتاری دیسک

    مدل رفتاری دیسک/DiSC-در حوزه شناخت رفتار و تحلیل رفتار متقابل، اولین قدم، شناخت استعدادهای رفتاری خود و قدم بعدی شناخت استعدادهای رفتاری دیگران است.اگر می خواهیم ارتباط خود را با دیگران بهبود ببخشیم، باید این شناخت را به صورت علمی کامل کنیم و از مدل رفتاری دیسک استفاده نماییم.برای حصول و دسترسی به این شناخت می توانیم از بهترین و محبوب ترین ابزار شناخت رفتار یعنی تست دیسکDiSC (مدل رفتاری دیسک)  استفاده کنیم. اکنون به بررسی ابزار دیسک DiSC ومدلهای رفتاری دیسک می پردازیم. در سال 1928 (Dr. William Moulton Marston), دكتر ويليام مولتن مارستن (1947- 1893) روانشناس فيزيولوژيست كتابي به نام احساسات وهیجانات افراد عادی (Emotions of Normal People) منتشر كرد كه زير بناي ارزيابي دیسک (DiSC) امروزي شد. مارستن به تئوریهایی علاقمند بود که هیجانات و بروز فیزیکی آن را توصیف مي كرد. مارستن در کتاب "احساسات وهیجانات افراد عادی" اظهار داشت كه افراد احساسات و هیجانات خود را از طريق چهار پاسخ  اوليه بروز می دهند. بنا بر نظر مارستن، چهارگونه اوليه از بروز احساسات و هیجانات مربوط به آن است كه هر شخص خود را در ارتباط با محيط چگونه مي ­بيند. مارستن اين درك خود را در يك مدل دو محوري تنظيم كرد.  با اينكه  مدل اصلي کاملا  تكنيكي بود، اما در دو ترم "سازگاری وموافق" و "قدرت و تسلط" بسيار قابل درك است . محور اول نشان مي ­دهد كه شخص محيط اطراف خود را سازگار و موافق با خود می داند يا خير. محور دوم نشانگر درك شخص از قدرت و تسلط خود بر محيط است. به طور خاص اين محور مشخص مي­ كند كه آيا شخص خود را مسلط و قوی تر از محيط مي ­داند يا ضعيف ­تر! با وزن دادن به درك شخصي فرد از اين دو محور، مارستن پيشنهاد داد كه حالت هیجانی هر شخص می تواند توسط يكي از چهار سبک رفتاري دیسک (DiSC) توصيف ­شود. با وجوديكه مارستن ابزار روانشناختی براي اندازه­ گيري مدل تئوري خود را گسترش نداد يا  سبک اوليه دیسک شخصي را مشخص نكرد اما بسياري از محققان در طول 80 سال گذشته توسعه و بهبود بخشي چنین ابزارهایی را ادامه داده اند. در حالیکه با گذشت زمان نام هر یک از چهار سبک دیسک  DiSC تغییر کرده است، اما تئوری اصلی مارستن هنوز به همان شکل مدل اولیه در ابزارهای مدرن دیسک DiSC باقی مانده است.
  • مدل رفتاری دیسک/در راستای اجرای تکنیک مدلهای رفتاری دیسک پس از فراگیری تکنیک به مبحث شایستگی رهبری می پردازیم. و در جهت اجرای تکنیک مدا رفتاری دیسک در نهاین مهمترین قسمت کوچینگ خواهد بود. که به افراد کمک خواهد شد تا بتوانند تکنیک مدل رفتاری دیسک را اجرا نمایند.
  • مدل رفتاری دیسک/امروزه در دنیا بدنبال استعدادهایی هستند که با مدیریت استعداد صحیح بتوانند سازمانها را دگرگون کنند. شرکتهایی با خلاقیتها و فعالیتهایی جدید و منحصر بفرد تاسیس کنند. سودهای بیشتری عاید شرکتهای خود کنند. شرکتهای ضرر ده را تبدیل به شرکتهای سود ده کنند. کسب و کارها را رونق بیشتر داده و انگیزه ها را تقویت کنند. همه اینها به دست توانای افراد با استعداد انجام پذیر است. در بحث مدیریت استعداد، گروه مدیریتی ارشیام سه بخش اساسی را مطرح می کند: جذب و استخدام توسعه فردی و کوچینگ ماندگاری
  • مدل رفتاری دیسک/آرشیام در راستای تعیین مدل رفتاری افراد با استفاده از اهداف گروه نامگذاری شده است. اهداف گروه: استخدام و ارتقاء بهره وی رضایتمندی مشتری شایستگی رهبری یکپارچگی در آموزش و عملکرد ارتباط مؤثر مدیریت استعداد

گروه مدیریتی آرشیام و مدل رفتاری دیسک

گروه مدیریتی آرشیام با مدیریت جناب رضا حجتی بعنوان اولین فرد و مدرس  بین المللی در کشور، بحث مدل رفتاری دیسک  (Disc) ادامه

آغاز سال یک هزارو چهارصد و سه  شمسی قمری و حلول ماه مبارک رمضان را به همه هم وطنان عزیز تبریک و شاد باش میگوییم و به یُمن تقارن خجسته بهار طبیعت و بهار قرآن ، برای تمامی ایرانیان سرافرازی ، بهروزی ، خوشبختی ، سعادت ، شادکامی و عاقبت بخیری آرزومندیم.

8 بُعد رهبری استراتژی های disc رضا حجتی

خدای بزرگ را شاکریم که به جهت آشنایی با مدل رفتاری دیسک و با گذشت بیش از ۳۰ سال کار، تلاش، مطالعه و تحقیق و افتخار همکاری و مشاوره با بسیاری ازشرکتهای برتر کشور و برگزاری  بیش از ۱۰۰۰ دوره آموزشی مرتبط با مدل رفتاری دیسک در سطح ملی ،  اینک این توفیق را داریم تا با معرفی یکی از ارزنده ترین و کاربردی ترین کتابها… ادامه

نخستین سخن چون گشایش کنیم     جهان آفرین را ستایش کنیم

 راستی و درستی در فکر و رفتار

هموطنان شایسته و فرهیخته ایران زمین، تواناییها و قابلیتهای بسیار زیادی دارند. که به حق در مسیر درست، ایران و ایرانی را در داخل و خارج از کشور سرافراز می کند. به همین منظورگروه مدیریتی آرشیام در راستای خدمت به هموطنان گرانقدر در ایران رسالت خود می داند. که:

تجربیات داخلی و بین المللی خود را اگر چه اندک، با کمال افتخار در اختیار فرهیختگان، پیشروان مدل رفتاری دیسک, دانش رهبری و مدیریت و علاقمندان توسعه توانمندیهای فردی و سازمانی این مرز و بوم قرار دهد.

امروزه در دنیا یکی از برجسته ترین و مهمترین نکات در دانش رهبری و مدیریت تمرکز بر مباحث رفتاری است. همانطور که خود بخوبی می دانید مباحث رفتاری از نوع مطالبی نیستند که فقط در گرو آموزش و بیان مطلب باشد (برخلاف دروس مهندسی و پزشکی…).

مدرسین مباحث رفتاری(مدل رفتاری دیسک) باید خود، الگوی کار و آموزشهای خود نیز باشند، بعبارت ساده تر حرف آنها در کارگاههای آموزشی و عمل آنها در واقعیت باید یکی باشد تا آموزشهای رفتاری آنها اثربخشی لازم را داشته باشد. مشابه چنین شرایطی را در خانواده مشاهده می کنیم. مثلا پدر یا مادر نمی توانند از فرزندشان مطلب یا عملکردی را بخواهند که خود آنرا انجام نمی دهند، مثلا بگوید “دروغ نگو و خود دروغ بگوید” یا “تقلب نکن و خود تقلب کند” .

با چنین رویکردی نباید از فرزند خود انتظاری غیر از عدم انجام آن کار را داشته باشیم. در واقع دراین رویکرد نقض غرض صورت گرفته است. ادامه

چگونه افراد اهل فن و متبحر را در زمینه آموزش جامع و کامل مدل رفتاری دیسک (Disc) شناسایی کنیم؟

خوشبختانه در دنیای امروز با پیشرفت علم و تکنولوزی شاهد رشد روز افزون علوم رفتاری در راستای بهبود و ارتقاء ارتباطات درون و برون فردی و غیره هستیم. از جمله یکی از کارآمدترین آنها مدل رفتاری دیسک(Disc)  است که در کشور عزیزمان ایران نیز این تکنیک وارد شده و به کار گرفته می شود.

یک نکته بسیار حائز اهمیت در رابطه با مبحث مدل رفتاری دیسک Disc این است که در ابتدا بسیار ساده و آسان به نظر می رسد. ولی مدل رفتاری دیسک, بسیار حجیم، متنوع  و دارای پیچیدگی های فراوان است و استفاده صحیح و کاربردی از آن، نیازمند دانشی عمیق، جامع  و اصل (Orginal)   می باشد.

آگاه هستید  که پایه و مرجع مدل رفتاری دیسک بین المللی، کشور امریکا است.در ابتدا یک شرکت امریکایی پس از سال ها تلاش و تحقیقات مستمر، این مطالب را کاملا” علمی، کاربردی و به روز شده. شامل آموزشهای جامع و همچنین پرسشنامه های متنوع در اختیار مردم دنیا قرار داده است، لذا از افرادی که تمایل به یادگیری و بکارگیری تکنیک مدل رفتاری دیسک بین المللی دارند… ادامه

ابزارهای مدیریتی گروه آرشیام

Every Thing DiSC® ۳۶۳ For Leaders

این گزارش با کشف سبک رهبری مدیران، سه استراتژی منحصر به فرد برای بهبود اثربخشی ارائه می‌دهد.

DiSC® Classic 2.0

این گزارش با استفاده از مدل رفتاری DiSC، و با کشف توانمندی‌ها و اولویتهای مدل های رفتاری(تیپ های شخصیتی) مختلف، به افزایش اثربخشی افراد در محیط کار و خارج از محیط کار کمک می‌کند.

Every Thing DiSC® Sales

این گزارش با کشف الگوی رفتاری مشتریان باعث حفظ و جذب مشتری می‌شود.

Time Mastery Profile

این گزارش با کشف عادات رفتاری و ارائه برنامه عملیاتی برای تغییر و بهبود آنها، کمک به استفاده بهینه از زمان می‌نماید.

Every Thing DiSC® Management

این گزارش با کشف الگوی مدیریتی مدیران، راهکارهایی مؤثر در راستای مدیریت افراد با تجربه و کم تجربه ارائه می‌دهد.

Every Thing DiSC® Work of Leaders

کار رهبران با استفاده از چارچوب چشم انداز، هم مسیری و اجرا، رهبران را تشویق می‌کند تا با درک از ویژگی‌های رفتاری مدل رهبری خود به چگونگی افزایش اثر بخشی خود آگاه شوند.