کسب احترام به جای طلب آن

کسب احترام به جای طلب آن

در این مقاله 6 راهنمایی مفید ارائه می شود كه به شما كمك مي كند تا به عنوان مدیر یک گروه به جاي اينكه احترام را طلب كنید آن را به دست آورید.

1-  مصمم باشيد

اگر خود را فاقد اعتبار مي بينيد، احتمالا به اين دليل است كه حرف شما يك چيز است و عملتان چيز ديگر، مردم تا زماني به چيزي كه مي گوييد توجه دارند كه با دليل اثبات كنيد كه خلاف آن را انجام نمي دهيد.

2-  وقت شناس باشيد

هيچ چيز به اندازه منتظر گذاشتن، باعث كم شدن احترام كسي در نزد دیگران نمي شود. زمان با ارزش ترين دارايي افراد موفق است. فراموش كردن قرار يا تأخير در آن، نشان دهنده بي اعتنايي كامل به زندگي و نياز ديگران است. روي تقويم خود كنترل داشته باشيد.

3-  پاسخ گو باشيد

امروزه، یکی از چالشهای ارتباط با مدیران اين است كه راه هاي زيادي براي برقراري ارتباط وجود دارد و  مردم سرگردان هستند كه از بين توييتر، فيسبوك، مسنجر، نامه، تلفن، اسكايپ و فيس تايم، با كدام يك مي توانند به شما دسترسي داشته باشند. این در حالی است که بعضي از مدیران در تمامي كانالهاي ارتباطي هستند ولی بنا به دلایلی در وقت مناسب پاسخ گو نيستند و همكاران خود را پشت خط منتظر نگه داشته يا آنها را رد
مي كنند. اگر مي خواهيد ارتباط با ارزشي داشته باشيد، كانالهاي ارتباطي خود را محدود كرده و تا 244 ساعت پاسخ گوي مخاطب باشيد.

4-   سعي كنيد در اكثر مواقع درستكار باشيد، اما اگر اشتباه كرديد راحت باشيد

ساده ترين راه براي درستكار بودن اين است كه به وظايف خود عمل كنيد و واقعيتها را پس از آنكه خوب در مورد آنها فكر كرديد بيان كنيد. اگر چه شايد شما مجبور باشيد زماني كه اطلاعات كمي براي اطمينان يافتن داريد بهترين حدس را بزنيد.

انتظارات خود را مدیریت کنید. در صورتی که اشتباه كرديد، لبخند بزنيد و خوشحال باشيد، چون آن روز يك چيز جديد ياد گرفته ايد.

5-  اشتباهات ديگران و خودتان را ببخشيد

مدیران موفق که نزد کارکنان خود احترام فراوانی دارند، نفرات خود را به آزمايش تشويق مي كنند و محيط امنی براي اشتباه كردن آنها ايجاد مي كنند. افراد را به انجام ريسكهاي محدود تشويق مي كنند و مثالي براي رها شدن از اشتباه و بازگشت به عقب و اصلاح آن، ارائه مي كنند.

6-  چه درست كار كنند چه اشتباه، به ديگران احترام بگذار

تحقير كساني كه اشتباه مي كنند، بيشتر از آن كه تأثير بدي روي آنها داشته باشد روي خود شما تاثير دارد. در طرف ديگر، ممکن است افراد در مورد شخصی که مورد تشویق شما قرار گرفته است تمايلات حسودانه اي داشته باشند. بنابراین فكر كنيد در يك بدن شيشه اي زندگي مي كنيد و همه مي توانند درون قلب شما را ببينند. پس نسبت به عواقب تشویقها و تنبیه ها آگاه باشید. در عین حال احترام رئيسي كه به قيمت از دست دادن موفقيت گروه، با آنهايي كه دائما اشتباه مي كنند كنار مي آيد، بزودي از دست خواهد رفت. بدانيد كه چه موقع بايد از بازيكنان ضعيف حمايت كنيد و اگر آشكارا مانع نتيجه گرفتن مي شوند آنها را كنار بگذاريد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *