9 راه برای اینکه مورد تایید رئیس خود باشید و او را تحت تاثیر قرار دهید

رئیس

 ۹ راه برای اینکه مورد تایید رئیس خود باشید و او را تحت تاثیر قرار دهید


۱٫ سوالی را که می توانید به جواب آن برسید را از او نپرسید.

” من در روز با ۱۰۰ ها سوال روبرو می شوم. که کارکنانم جواب آن را یا می دانند یا خود می توانند به آن برسند. این تنها تنبلی آنها را می رساند”
بله این خیلی ساده است. که ما یا بدلیل نداشتن اعتماد به نفس لازم یا به این دلیل که حس می کنیم. نیاز به گرفتن تایید رئیس داریم از رئیس سوال کنیم. اما دفعه بعد اول از خودمان سوال کنیم : “آیا واقعا او بهتر از من می تواند جواب این سوال را بدهد؟” در خیلی از موارد جواب منفی است چون ما از هر شخص دیگری بهتر کار خود را می شناسیم. با تدبیر عمل کنیم و اول نسبت به موضوعات خوب فکر کنیم.

گروه مدیریتی آرشیام ، رئیس

 

۲٫ راه حل ها، نه مشکلات

“این برای من آزار دهنده است. وقتی افراد با مشکلات پیش من می آیند و از من انتظار چاره و راه حل دارند”
اگر حداقل ۱۰ دقیقه به راه حلهای ممکن برای حل مشکلات پیش روی خود فکر نکرده اید. هرگز با “مشکل” سراغ رئیس خود نروید.

 مدل رفتاری دیسک- رئیس

۳٫ هرگز عذر خواهی نکنید!
“من بسیار لذت می برم وقتی که می بینم افراد مسئولیت اشتباهات خود را به عهده می گیرند”

یک راه بهتر برای این کار وجود دارد. هر گز صحبت خود را با عذر خواهی شروع نکنید. این نشان دهنده ضعف شما خواهد بود. دفعه بعد که اشتباهی رخ داد. این کار را امتحان کنید. بگویید : “من فکر می کنم. این پروژه میتوانست بهتر انجام شود.” یا ” با یک بازنگری دقیق، فکر می کنم بتوانم بهتر از قبل آن را انجام دهم” . بدین ترتیب رئیس شما تحت تاثیر قرار می گیرد. و بیشتر توجه خود را متمرکز بر آن چه که شما از این اشتباه می بایست یاد بگیرید قرار می دهد تا اشتباهی که شما انجام داده اید.

تست دیسک، رفتار سازمانی44- رئیس

 

۴٫ احساساتی نشوید.

“گاهی از بعضی از ایمیلهایی که توسط کارکنان به من زده می شود. احساس حقارت و شرمندگی می کنم”
هیچگاه در هنگام عصبانیت یا مواجهه با ناکامی با رئیس خود صحبت نکنید. یا به او ایمیل نزنید و یا جواب ایمیل او را ندهید. بسیار وسوسه انگیزاست که بعد از اینکه ایمیلی از کسی می خوانید که شما را عصبانی یا ناراحت می کند بالافاصله جواب او را بدهید.

 رفتار سازمانی45 -رئیس

 

جواب خود را بنویسید اما هر گز آن را در آن لحظه ارسال نکنید. حداقل نیم ساعت صبر کنید و بعد مجدد اصل ایمیل و جواب خود را بخوانید. در ۹۰% اوقات شما آرامتر شده اید و در نتیجه قادر خواهید بود جوابی سازمان یافته تر و با ملاحظه ارسال کنید.
رئیس شما ادب و رفتار با سیاست و حرفه ای شما را تحسین خواهد کرد.

 

۵٫   فراتر از مسئولیتهای خود عمل کنید.

“از این حالت متنفرم وقتی افراد می گویند این در شرح وظایف من نیست

مسئولیت چالشهای جدید را به عهده بگیرید شما احتمالا چیزهای جدید ارزشمندی یاد خواهید گرفت.

روه مدیریتی آرشیام ، مدل رفتاری دیسک ،تست دیسک، رفتار سازمانی31

 

گاهی اوقات بهترین راه برای کشف توانایی های شما انجام کارهای جدید و تجربه موقعیتهای تازه است. رئیس به خاطر این روحیه تیمی شما تحت تاثیر قرار می گیرد و یادش می ماند که می تواند روی شما حساب کند.

۶٫   به او بازخورد بدهید و از او باز خورد بگیرید.

“من لذت می برم وقتی بعضی از افراد تیم من بابت کارهایی که من انجام می دهم به من بازخورد می دهند.”

روه مدیریتی آرشیام ، مدل رفتاری دیسک ،تست دیسک، رفتار سازمانی32

 

ارتباطات جاده ای دو طرفه است. ما می بایست گاهی به خاطر کارهایی که رئیسمان انجام می دهد و ما آن کار را دوست داریم و می پسندیم به او بازخورد مثبت بدهیم.

روه مدیریتی آرشیام ، مدل رفتاری دیسک ،تست دیسک، رفتار سازمانی33

 

گاهی اوقات این بازخورد مثبت می تواند یک جمله ساده باشد : “من حمایت شما را در جلسه ای که داشتیم تحسین می کنم”. این باعث می شود تا رئیس متوجه شود عملکرد او شما روی شما اثر داشته است. این باز خورد مثبت باعث تقویت آن رفتار و بهبود رابطه شما با رئیس می شود.

۷٫   به فهم و درک رئیس اهانت نکنید.

“وقتی افراد به من ایمیل می زنند و می گویند که مریض هستند و نمی توانند سر کار بیایند، این واضح است که آنها راست نمی گویند”

روه مدیریتی آرشیام ، مدل رفتاری دیسک ،تست دیسک، رفتار سازمانی34

 

هیچگاه به گونه ای عمل نکنید که انگار رئیس نمی فهمد و این تنها شما هستید که می فهمید. خیلی از اوقات او متوجه شده است ولی نمی خواهد به روی شما بیاورد یا دلیلی نمی بیند راجع به آن حرفی بزند. خیلی اوقات او از شما می خواهد که کاری انجام دهید اما دلیل آن را بیان نمی کند. این به آن معنا نیست که زوایای مختلف کار را ندیده است. به او اعتماد کنید و به گونه ای عمل نکنید که او حس کند شما گمان می کنید از او باهوش تر هستید.  این رویکرد شما بسیار برای او بر خورنده خواهد بود و رابطه شما را با رئیس غیر موثر و خراب می کند.

۸٫   شکایت و غر زدن را متوقف کنید.

“همیشه یک نفر هست که درباره همه چیز شکایت می کند. این کفر من و بقیه را در می آورد”

روه مدیریتی آرشیام ، مدل رفتاری دیسک ،تست دیسک، رفتار سازمانی35

 

همه ما نیاز داریم گاهی اوقات خود را خالی کنیم. گاهی اوقات شکایات ما از محیط پیرامونمان بنا به همین دلایل است. اما اگر این اتفاق زیاد تکرار شود، رئیس به رفتار شما به چشم یک عامل تحریک کننده و بر هم زننده نظم محیط کار نگاه می کند. او برای شما احترام بیشتری قائل است اگر شما سنجیده تر عمل کنید و به جای اینکه به همه چیز اعتراض کنید، موارد بسیار مهم را  تشخیص دهید و روی آنها متمرکز شوید و حتی شکایتهای گروه را نیز به درستی هدایت کنید.

۹٫   پیشتاز و دارای ابتکار عمل باشید.

من توجه ویژه به افرادی می کنم که اگر حرف یا ایده ای می دهند آن را تا آخر دنبال می کنند و به سرانجام “می رسانند”

همه ما تعداد زیادی پیشنهاد برای بهبود فرایندهای کاری و یا ایده های نو برای پروژه های جدید در ذهن خود داریم. اما ارسال لیستی از ایده های جدید برای رئیس به او کمکی نمی کند. احتمالا هیچکدام از آنها محقق نمی شود مگر آنکه شما از خود احساس مسئولیت نشان دهید. یک یا دو تا از ایده های بهترین آنها را انتخاب کنید و تا آخر دنبال کنید و آنها را به سرانجام برسانید.به یاد داشته باشید رئیس تنها داشتن فکری خلاق در شما را تحسین نخواهد کرد. برای او پیش قدم شدن، ابتکار عمل را در دست گرفتن و به سرانجام رساندن آنها اهمیت دارد.

 

روه مدیریتی آرشیام ، مدل رفتاری دیسک ،تست دیسک، رفتار سازمانی36

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *